Vítejte na našich stránkách. Třeba budou užitečné, nebo jen tak pro počtení.

Stříška :-)

Tak další důležitou věcí byla střecha. Ta se předělává z jednoho autí na druhý. Postup byl asi takový: Po odřezání oken se musely odvrtat všechny body na kterejch drží střecha. Vrtalo se vrtákem 4,8 na bocích, kde je něco kolem 35ti bodů, pod předním oknem a na zadu se vrtalo vrtákem 3,8.  Pak na řadu přišlo pořádný kladívko a šroubovák na odsekávání.  Dá se použít i sekáč (majzlík :-), ale ostrej šroubovák je přece jen lepší vzhledem k místu a tak podobně.  K tomuto není moc obrázků, ale při nasazování střechy jich jistě bude víc.

Obrazek

                                                           

                                           Obrazek

Obrazek

                                                                 

                                           Obrazek

Obrazek

Tak a jsou tu další fotky. Momentálně je střecha už na svým místě. Byla to celkem jednoduchá věc. Nám se to aspoň tak zdálo. Chtělo to jen dávat pozor aby byly mezery na obou stranách stejný.  Teť už ale nebudeme kecat a tady je pár foteček s popisem.

Obrazek

Místo na novou střechu se muselo pořádně vyrovnat.

Obrazek

Obrazek

Chce to párkrát prohlídnout. No co, jak by se jezdilo kdyby do auta teklo. :-)

Obrazek

Trošku z detailu. Brácha na to vzal kladivo a takovou železnou kostku, ale pokud ji doma nenajdete dájí se bez problémů použít dvě větší kladiva.

Obrazek

Tak a střecha je tam kde patří. Zatím jen položená, Fotky jak vypadá dnes kdy už je přidělaná budou někde dál na stránce.

Obrazek

Obrazek

Tak střecha je konečně přidělaná. Hned nazačátku povím jak všechno probíhalo a pak už budou jen fotečky. Po zkušebním nasazení šla střecha zase dolů. Musela se pořádně obrousit, no a pak následovalo stříkání základovkou. Pod červenou barvu je asi nejlepší bílá. Po zaschnutí a vybroušení nerovností tím nejjemnějším smirkovým papírem se stříška zase zaparkovala tam kam patří. To znamená na auto.Nám v rámci možností pasovalo pár dírek po odvrtání. Tam kde to šlo se střecha přitáhla pár šroubkama, navrtal se zbytek dírek. Vrtalo se podle dírek ve střeše, aby to nebylo jak cedník :-), taky by tam zatíkalo. Na konec přišly na řadu nýtovací kleště. Po bádání a domlouvání bylo nejlepším řešením napřed nanýtovat řadu kolem předního okna, pak boky, ale postupně jednu stranu a pak druhou. V případě že by se udělala jedna strana na hotovo a pak až druhá, tak by se mohlo stát že střecha uhne a uznejte sami, komu by se to chtělo celý odvrtávat a zase rovnat. No a jako poslední se nýtovala část v kufru.Když bylo hotovo, tak přišel na řadu silikon, všechny spáry a všechna možná místečka kudy by se mohlado auta podívat voda byly zamazány. Tak a teť už ty slíbený fotečky.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

                                   Tak a to je ze střechy prozatím vše.

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (515 | 38%)
Ne (460 | 33%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one